Број на текстови објавени денес: 78
image003
image003

СДСМ видео: Промоција на носителот на криминалот, Никола Груевски

%d0%b3%d1%80%d1%83%d0%b5%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b816

СДСМ вчерва својата Фејсбук страница, објави видео спот за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој е носител на кандидатската листа во 4-та изборна единица, каде е и лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Видеото има порака „Никола Груевски, носител на криминалот во Република Македонија. Изборна единица 4. Тој го создаде криминалот. Зошто нема да гласате за него?“