Број на текстови објавени денес: 1
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Почувствуван земјотрес во југоисточна Македонија

zemjotres-igla1

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван денеска во 10 часот и 15 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Епицентарот на земјотресот бил во соседна Грција со магнитуда од 4.1 степени според Рихтеровата скала.