Број на текстови објавени денес: 0
DVE-LIRI-Baner6-970x90

Почина трудница во штипската болница

download791

Трудница во седми месец бременост денеска починала во штипската болница, дознава Плусинфо. Покојната била родена пред 26 години во Штип. Се претпоставува дека таа се затрула со храна, причина поради која вчера била згрижена во болница. Нејзиното телото е предадено за обдукција.