Број на текстови објавени денес: 0
DVE-LIRI-Baner6-970x90

Почина Реџеп Пампур

redzep_-_03

Познатиот македонски тв водителот Реџеп Пампур почина ноќеска. Тој беше препознатлив по својата насмевка. Публиката го познаваше како радио и телевизиски водител, посебно од познатата емисија „Пулсирања“.

Редакцијата на Охридскај изразува искрено сочуство до фамилијата на легендата Пампур