Број на текстови објавени денес: 42
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Поскапуваат горивата предизборно!!!

бензин-3-

Бензините од полноќ поскапуваат за 2, а дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната  комисија за енергетика.

Малопродажната цена на „еуросупер БС-95“, изнесува 62 денари за литар, „еуросупер БС-98“ од полноќ ќе се продава по цена од  64 денари за литар, додека екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1)  ќе се продава по цена од 37,50 денари за литар.

Новата цена на „евродизел (Д-Е V)“ е  48,50 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС  од полноќ ќе изнесува  23,861денари  за килограм..