Број на текстови објавени денес: 0
image003
image003

Пишман Трамп – ништо од силните ветувања кои му ја донесоа победата

tramp29

Еден ден по изборот за нов претседател на САД, Доналд Трамп веќе се откажува од своите предизборни ветувања.

Тој на неговата веб-страница веќе го избриша предизборното ветување дека ќе забрани влез на муслиманите во САД.

Неговите поддржувачи се изненадени и почнаа да ја искажуваат разочараноста од лажните ветувања на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер.