Број на текстови објавени денес: 39
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Пешак загина во сообраќајка во Кавадарци

download-2419

Кавадарчанецот Л.Ј. (1959) почина на КАРИЛ од внатрешно крвавење од повредите кои ги здоби во сообраќајка која се случила вчера во неговиот роден град. Тој се движел по улицата Страшо Пинџур кога во него удрило возило „форд фокус“ управувано од С.Ц. (1996) од Кавадарци. Пешеакот како итен случај бил пренесен на скопските клиники, каде истиот ден починал.