Број на текстови објавени денес: 0
image003
image003

Печен карфиол со рузмарин и прокељ

%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%841

Состојки:

1 средна главица карфиол, пресечена на парчиња
2 шолји прокељ, пресечен на половинки
2 лажици маслиново масло
3 големи чешниња лук, сечкани тенко
1 ½ лажичка свеж рузмарин, сечкан, или ½ лажичка сушен
½ лажичка црн пипер

 

Повеќе на следниот линк