Број на текстови објавени денес: 69
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Пендаровски: Се чувствувам осамен, пред три дена ми избегна Поповски од студио

%d0%bf%d0%b5%d0%bd%d0%b4%d0%b0%d1%80%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b8%d0%b7%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b8

Некако се чувствувам осамен деновиве. Предходно ми побегна Никола Груевски, а пред три дена ми избега Поповски од Стурдио. Но ве имам вас моето семјство – изјави носителот на кандидатската листа во Изборната единица 1 , Стево Пендаровски.

-Темелна реформа на институциите. Ќе направиме ремонт на судството. Ќе поставиме специјални судови се до Врховниот суд. Ќе поставиме судии кои ќе имаат интегритет и нема да примаат нарачки по телефон , како што е сега – рече Пендаровски.

Пендровски вети нулта корупција.

– Следната влада од нема да толерира криминал меѓу функционерите во своите редови. Зашто ние не сме исти со овие мафијаши- рече Пендаровски.

Тој ја истакна предноста од мултиетичноста што ја има Коалицијата на СДСМ.