Број на текстови објавени денес: 30
image003
image003

Партизан и Црвена Ѕвезда продале 51 фудбалер за 0 евра

crvena-zvezda-partizan-foto-sasa-pavlic-1479254026-1036113

Во 2014 и 2015 година Партизан и Црвена Ѕвезда останаa без голем број на фудбалери, а клубовите досега не добиле ниту евро на име оштета, објави српски Курир. За само две години од Црвена Звезда и Партизан си заминале 51 играч. Таа бројка, само по себе, се наведува во статијата на весникот докажува зошто овие два најтрофејни клубови имаат повеќемилионски минусни сметки, а постојано барале пари од државата.