Број на текстови објавени денес: 93
image003
image003

Од утрово во Словенија може да се изеде една слатка „меланија“

kolac

Американските избори особено внимателно изминатата ноќ се следеа цво словенечкото гратче Севница, во кое е родела и израснала новата прва дама на САД, Меланија Трамп.

Во една од севничките слаткарници од денеска гостите може да се засладат и со една „меланија“ од тегличка, а се состои од слатка павлака, маскарпоне, јагоди, јогурт. бисквити и шеќер.