Број на текстови објавени денес: 0
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Обвинетиот Иран Љутвиу во „Диво Насеље“ наточил 7 канти бензин за молотови коктели

divo_naselje_sudenje_3

Обвинетиот Иран Љутвиу во случајот Диво Насеље, според ОЈО, на 8 мај лани од бензинска пумпа пред Куманово наточил во 7 канти бензин, кој се користел за молотови коктели со кои се гаѓала полицијата на 9 и 10 мај, лани во Диво Насеље.

Ова го изјави денес обвинителот Наум Пановски на последното јавно рочиште за овој случај. Во следните два месеца судењето ќе биде затворено за јавноста оти ќе бидат објавени ПИ мерките на УБК.