Број на текстови објавени денес: 0
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Николовски: Ќе го донесеме законот за решавање на судбината на стечајците

%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b1%d0%b5%d1%80%d0%be%d0%b2%d0%be1

Воопшто да не ја мислит, претседателе на третата изборна единица . Тука победуваме! Среќен сум што сум во овој прекрасен град, но и нервозен што Штип измнатите години стана град на криминалците, -рече носителот на листата во Изборната единица 3 , Љупчо Николовски, на митингот на СДСМ и Коалицијата „За живот во Македонија“ вечерва во Штип

-Ја избркаа младината и од овој град и уништија работниците.. Сега ветуваат се и сешто, ама ништо не направија, се праве глуваи на маката на земјоделците, на барањата на стечајците. Како Влатко Ѓорчев ќто замина Илија Димовски ќе го снема. Ќр дојдат чесни кои ќе сработат нешто за овој народ. Помина врмето на крадењето. Груевски ако не видел , ако не разбрала, Македонија гласа за живот во Македонија. Со вас го создадовме нашиот план за живот, за потребите на граѓаните. Ветуваме дека во првите 4 месеци ќе ја покачиме и минималнатап плата и тоа без исклучок. Неправдата што Груѕевски им ја направи на текстилните работници ќе ја исправиме . Ние тоа можеме да го направиме и ќе го направиме – вети Николовски.

Тој вети и повисока просечна плата подобро јавно здравство.

– Секој вработен во здравствен сектор ќе зема дупла плата од сега а секој специјалист 100.000 денари. Мораме да ги вратиме младите назад – рече Николовски.

Тој најави гасификација на 30 општини, враќање а ДДВ за секој граѓанин, повеќе пари за најранливите категории. Вети и решавање на состојбата на стечајците, редовни субвенции за, како што рече, за вистинските земјоделците

Николовски вети чесна власт, помалку министерства, помалку трошоци за репрезентации, дека нема да има  рекламирање на владата.

-Но клуч, но е тоа што ќе има права и мир – рече Николовски.

Тој рече дека не треба да се плашат членовите на ВМРО-ДПМНе, бидејчи, како што рече, коалицијата се бори за сите во Македонија за живот во Македонија.