Број на текстови објавени денес: 22
image003
image003

Мијалков повикан на распит во Кривичен суд

mijalkov-jankulovska-zastita

Екс директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање е повикан на распит во Кривичниот суд, потврдиле за А1он од Специјалното јавно обвинителство.

Тој е осомничен во случајот „Тортура“ за начинот на апсење на поранешниот министер за внатрешни работи и лидер на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски.