Број на текстови објавени денес: 0
MAZDABaner1
MAZDABaner1Mobile

Мистериозното киднапирање на младата мајка: Врзана, жигосана, изгладнувана ФОТО

kidnapirana-zena

Мошне необичен случај на киднапирање ги шокираше Американците. Станува збор за 34-годишната Шери Папини која три недели по исчезнувањето е пронајдена на празникот „Денот на благодарноста“ заврзана со синџир покрај патот во близина на Сакраменто во Калифорнија, околу 200 км оддалечена од својот дом. Шери исчезналана 2 ноември кога отишла на трчање.

Шери Папини, инаку мајка на две деца, е пронајдена во многу морничава состојба: тешко претепана, мачена, па дури и жигосана со втисната порака чијашто содржина не е објавена. Во текот на своето заробеништво очигледно била изгладнувана, бидејќи немала ниту 40 килограми кога била пронајдена, а нејзината руса коса била отсечена. На телото имала повеќе изгореници, а носот и бил скршен.

Локалната полиција ниту по неколку повеќечасовни разговори со неа немала одоговор за мотивите на киднапирање. На тоа подрачје киднапирањата се ретка појава, а посебно киднапирањата на возрасни лица.

Локалниот шериф Том Босенко рекол дека, кога станува збор за киднаперот, очигледно во прашање е многу болна личност која сакала да ја понижи Шери. Полицијата е во потрага по наводните киднаперки, кои Шери Папини ги опишала како две латино жени кои возат темен џип и се вооружени со пиштол.

Полицијата сè уште не успеала да утврди каде Шери Папини била заробена.