Број на текстови објавени денес: 21
image003
image003

Маскираниот Роналдо со новата девојка уловен како се бакнува среде улица ФОТО

ronaldo-devojka2

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо има нова девојка, а за да ја скрие новата романса од јавноста, односно од неуморните папараци, се обидел да се маскира носејќи перика, капа и очила за сонце!

Имено, славниот фудбалер е во врска со атрактивната шпанска манекенка Џеорџина Родригез, но маскирањето и не му успеало многу.

Роналдо со новата девојка го посетил Дизниленд во Париз, а на главата ставил црна перика со надеж дека ќе помине незабележително.