Број на текстови објавени денес: 0
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Малолетник е претепан на „Рекорд“

images-2218

Четиринаесет годишно момче вчера вечерта било физички нападнато од неколку лица на автобуската постојка на Рекорд. Од полицијата информираат дека настанот се случил околу 20.30 часот додека малолетникот со другар преминувале улица, пред автобуската постојка на разминување случајно допрел едно лице по што бил претепан од непознатиот. Момчето било пренесно во ГОБ „Св. Наум Охридски“, а полицијата започнала истрага.