Број на текстови објавени денес: 22
image003
image003

Маж во костим на Фреди Кругер рани пет лица

%d1%84%d0%b5%d1%80%d0%b4%d0%b8-%d0%ba%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%b5%d1%80

Маж облечен во костим на Фреди Кругер, лик од филмот „Кошмар на улицата на брестовите“ рани пет лица на забавава во Тексас, организирана по повод Ноќта на вештерките.

Полицијата информира дека неповиканиот гостин, нешто по два часот изутрина, извадил оружје и почнал да пука кон луѓето.

Напаѓачот на забавата дошол со друг маж, исто така непоканет, со кого по конзумација на алкохол влегол во расправија. По кавгата, го извадил оружјето и почнал да пука. Двајцата избегале од куќата.

Ранетите лице се згрижени во локалните болници