Број на текстови објавени денес: 65
image003
image003

Крај на љубовта: Шакира и Пике се разделуват по шест години!

gerard-pique-and-shakira

Колумбиската Шакира и фудбалер на Барселона Жерар Пике одлучиле по шест години врска, во која добија два сина, се разделија и секој може да тргне по својот пат.

Како пренесуваат светските медиуми причина за раскинување на пејачката и фудбалер е неговата љубомора. Шакира и Пике веќе со месеци не се појавуваат заедно, а ниту на социјалните мрежи