Број на текстови објавени денес: 0
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Италијанската полиција уапси 45 лица за меѓународен шверц со наркотици

italija-policija-1

Италијанската полиција во Милано уапси 45 лица осомничени за вклученост во меѓународна трговија со дрога, соопшти денеска миланското Обвинителството.

Како што јави Танјуг, групата оперирала во Албанија, Холандија, Италија и Перу, а уапсените се државјани на Италија и на земји од Јужна Америка.

Полицијата ги сомничи уапсените дека во областа на Милано продавале кокаин, што го набавувале од Перу и Холандија, како и марихуана од Албанија.

– Апсењата следат по тригодишна истрага, наведе полицијата.