Број на текстови објавени денес: 59
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Исплива валкaната вистина за Камила, сопругата на принцот Чарлс: Била ждерачка на мажи

kamila1

Камила Паркер Боулс (69), сега угладена кралска дама, порана била вистинска „ждерачка на мажите“, така пишува Имоџен Тејлор во книгата

– Камила била отпуштена од отменото работа каде што работела за дизејнери на ентериери, бидејќи сакала разуздана се забавувала во 60-тите години. Постојано ги менуваше мажите – тврди Имоџен.
Таа тврди дека на Камила тоа и е во крвта и дека нејзината прабаба Алис Кепел била љубовница на кралот Едвард VII. Токму како што и Камила била љубовница на својот сегашен сопруг, британскиот принц Чаарлс (67), со кого е во брак од 2005 годиина. Чарлс пред тоа беше во брак со принцезата Дијана, која во 1997 година загина во сообраќајна несреќа.

Камила беше вистинска „животно за забава“. Живееше за мажите, скапите вечери, јавањето, парите и забавите – тврди авторката на книгата. Таа додава дека војводката од Корнвол е свесна дека не е убава, но сето тоа го надоместувала со својот карактер и вродениот сексапил.

Веќе на 17 години имала врска со аристократите, а се шпекулира дека невиноста во тоа време ја загубила со Кевин Бурк, богаташ од угледно британско семејство.

– Со мажите не беше нималку срамежлива. Беше многу популарна – тврди Имоџен.

Со првиот сопруг војникот Ендру Паркер Боулс (76) била 22 години во брак.