Број на текстови објавени денес: 0
MAZDA-CX3-09.2018
MAZDA-CX3-09.2018-Mobile

Искршени стакла на автомобил од делегацијата на Ахмети (ВИДЕО)

Група граѓани се собраа на влезот на кумановското село Черкезе, со намера да го спречат собирот на ДУИ и лидерот на партијата Али Ахмети со партиските активисти од Куманово. Собирот на граѓани против ДУИ е организиран од семејството на Џемаил Реџепи – поранешен командант Шкипоња кој беше убиен минатото лето, по кавгите и пресметките на огранокот на ДУИ во Куманово. Жителите го блокира патот кон ресторанот каде што требаше да се одржи собирот и средбата на Али Ахмети со активистите на ДУИ. Жителите своето незадоволство го искажаа и со крешење на стаклото на едно од возилата со кои пристигнала делегацијата на ДУИ,објави ТВ21.