Број на текстови објавени денес: 0
DVE-LIRI-Baner6-970x90

Инструкторот со стјуардеси, ученикот пилот се снимал за Фејсбук – сето тоа во „Ербас 320“!

pilot3

Извесен Јосип Гргец, директор на летечки операции во „Кроација Ерлјанс“, е сменет, бидејќи во текот на обуката на пилот на „Ербас 320“, во улога на инструктор, ја напуштил пилотската кабина и заминал да си прави муабет со стјуардесите.

Младиот човек кој ја платил обуката за управување со авионот останал сам да пилотира, но тоа не го спречило да го сними својот „потфат“ и подоцна да го објави на Фејсбук.

Повеќе за овој скандал прочитајте тука.