Број на текстови објавени денес: 39
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Земјотрес во Струмица

zemjotres-1

Земјотрес со магнитуда од 4,7 степени според Европската макросеизмичка скала во 13.12 часот е почувствуван денеска во Југоисточниот регион и во Струмица.

Епицентарот бил во Грција на 23 километри од Стар Дојран со длабочина од 10 километри.