Број на текстови објавени денес: 0
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Заќири, Шилегов и Касапи во Шипковица (ГАЛЕРИЈА)

%d1%88%d0%b8%d0%bf%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b8%d1%86%d0%b0

Кандидатот за пратеник од втората изборна единица, Мухамед Зекири, вечерва на својот Фејсбук профил објави фотографии од средбата со жителите на тетовско Шипковица.

Тој во Шипковица беше со носителот на листата  на коализцијата на СДСМ во Изборната единица 6 , Петар Шилегов и кандидатот на пратеник од оваа Изборна единица, Ѓуљумсер Касапи.

Тие пред присутните граѓани ја промовираа изборанта програма на коалицијата.