Број на текстови објавени денес: 22
image003
image003

„Застава“ усмрти пешак во Скопско

%d0%bf%d0%be%d0%bb-%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%b0115

Седумдесет и осум годишниот Ф.В. од скопско ’Ржаничино го загуби животот во сообраќајна несреќа која околу 17:30 часот се случила на главната улица во селото.

Според Курир, во мажот удрил автомобил „застава“ управуван од 31 годишниот И.Ј. од Велес.

Веднаш била повикана итна медицинска помош која можела само констатирала смрт кај прегазениот пешак.

Полицијата извршила увид на местото на несреќата и презема мерки за нејзино расчистување.