Број на текстови објавени денес: 0
MAZDABaner1
MAZDABaner1Mobile

ЗАЕВ ДО ГРУЕВСКИ: НА ТВ ДУЕЛ ЌЕ ТЕ ПРАШАМ ОД НЕОБЈАВЕНИТЕ БОМБИ

3cee2c57c51b90f2fed8734d34aa8494_l

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев од преполниот плоштад во Прилеп за митингот на СДСМ и коалицијата, уште еднаш упати порака до Груевски да прифати тв дуел, за како што кажа, да го праша Груевски за работи од бомбите кои не беа објавени. Заев вксоко ја крена и програмата “План за живот во Македонија” и рече дека овој буквар ќе го врати животот во Македонија. -Секој што крадел од вашиот живот ќе одговара. Никола Гр уевски не е ништо друго освен криминалец, бандит, мафијаш, рече Заев.