Број на текстови објавени денес: 22
image003
image003

Заев во Аеродором: Ништо не зависи од Груевски, ќе има повисока минимална плата! (ВИДЕО)

grujo22

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на митингот во скопската општина Аеродром, рече дека ништо веќе не зависи од Никола Груевски.

– Да беше ова правна држава, Груевски немаше да ви зборува за минимална плата синоќа. Тој десет години не мислеше на вас , туку на рајски земји, да ги собере Вашите пари и да ги испрати во рајски земји. Ќе го стигне правдата секој кој крадел од вас! – рече Заев и повтори дека повисока минимална плата ќе има, бидејќи веќе ништо не зависи од Груевски.

Погледнете го целиот говор за лидерот на опозицијата: