Број на текстови објавени денес: 0
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Заев: Ахмети нека си ја тера својата агенда (ВИДЕО)

%d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b254

Ахмети и кој било друг од власта нека си ја тераат својата агенда, рече денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев прашан, како ја коментира изјавата на Али Ахмети дека СДСМ нема право да ги бара гласовите на Албанците во земјава.

– Ахмети нека си тера своја агенда. Нашите листи ќе ги објавиме во недела, кога закажавме конгрес. Во тек се целодневни консултации со коалициските партнери, но најмногу време посветуваме на граѓаните за кои ќе има место на овие заеднички листи – рече Заев.