Број на текстови објавени денес: 0
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Животни заробени на парче земја по земјотресот во Нов Зеланд (ВИДЕО)

%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b8

Видео снимено по силните земјотреси во Нов Зеланд го обиколи светот. Три животни се најдоа во безизлезна ситуација откако го преживеаја земјотресот што ја погоди земјата.

Снимено е од хеликоптер во близина на градот Каикоура и прикажува две крави и теле заробени на парче земја, на кое се најдоа по силиниот земјотрес.