Број на текстови објавени денес: 0
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Есма во болница во тешка состојба

%d0%b5%d1%81%d0%bc%d0%b01

Кралицата на ромската музика Есма Реџепова од вчера е во болница во Скопје. Била примена во тешка состоба, а докторите и денес се обидуват да ја стабилизираат, објави неофицијално порталот Сакам да кажам.

Нејзините блиски потврдија дека Есма има здравствени проблеми, но се надеваат дека се ќе биде во ред и не сакаат да даваат официјални изјави.