Број на текстови објавени денес: 0
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Евакуација на дел од болницата Жорж Помпиду во Париз по закана за бомба

download-2403

Дел од Европската болница Жорж Помпиду беше евакуиран денеска по закана за поставена бомба. Според она што беше кажано од службата на најголемата болница во Париз, тоа е „мерка на претпазливост”, јавува дописникот на МИА од Париз.

До евакуацијата на дел од болницата дојде по анонимен повик. Потоа интервенираа силите на редот, кои вршат проверка на болницата.

Итните случаи се пренасочуваат кон другите париски болници.