Број на текстови објавени денес: 42
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Демолиран Ургентниот центар во ГОБ „8 Септември“, 30 лица кршеле сè пред себе

bolnica4

Поради смрт на близок роднина, 30 скопјани вечерва ја искршиле влезна врата и внатрешни простории во Ургентниот центар во ГОБ „8 Септември“. МВР потврди дека е пријавен ваков случај, односно дека околу 19 часот во болницата е донесено непознато лице кое лекарите се обиделе да го реаинимираат, но по неуспешните обиди лицето починало. Тие го зела со себе телото на починатиот. Во инцидентот за среќа никој не бил повреден.