Број на текстови објавени денес: 22
image003
image003

Двегодишно девојче од Јажинце се лизнало на мраз и искрварило

tetovska-bolnica

Двегодишно девојче од тетовското село Јажинце трагично го изгубило животот играјќи си ви дворот на семејната куќа.

Денеска пред 13 часот, девојчето играло околу чешмата во дворот, се лизнало на мразот и паднало, по што почнало обилно да крвари од главата. Девојчето веднаш со автомобил било однесено во Клиничката болница во Тетово, каде што лекарите констатирале дека тоа веќе е починато.