Број на текстови објавени денес: 69
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

Дали овој млад пејач е виновен за разделбата на Шакира и Пике? ВИДЕО+ФОТО

1578437189583af10b6b9e3117748035_w640

Откако Шакира пред неколку дена го објави спотот за нумерата „Chantaje“ која ја снимила со Малума, се појавија гласини, дека токму младиот колумбиски пејач е виновен за разделабата на славната пејачка и фудбалерот Жерар Пике, кои шест години живеат во вонбрачна заедница.

Според шпанските таблоиди, Малума (22) е причината поради која Пике ѝ приредувал љубоморни сцени на Шакира, поради што пејачката и фудбалерот на Барселона, на крајот одлучиле да се разделат.

Она што е сигурно, освен фактот дека Шакира и Малума ги поврзува тоа што доаѓаат од иста земја, е и дека младиот пејач веќе е голема ѕвезда и многумина го сметаат за еден од најсексапилните мажи.

Кога ќе ги погледнете неговите фотографии, и не чуди фактот што тој има 18 милиони следбеници на Инстаграм.

А дали има вистина во озборувањата…