Број на текстови објавени денес: 74
image003
image003

Гета и Шулц со заеднички сингл ВИДЕО

sing
„Shed A Light” е синглот што заедно го снимија Давид Гета и Робин Шулц, во соработка со калифорниското трио „Чит Коудс“.

„Песните на Робин се многу музикaлни и емотивни. Затоа соработката со него за мене беше логичен потег. Делуваше како совршено да се вклопуваме“, изјавил Гета по повод излегувањето на новиот сингл.

Нивната соработка не треба да чуди, бидејќи веќе некое време овие музичари се на заедничка турнеја, па сега одлучиле добрата енергија да ја искористат и во студио. Новата песна веќе ја има на Јутјуб.