Број на текстови објавени денес: 0
DVE-LIRI-Baner6-970x90

Времен сообраќаен режим на скопската обиколница

images-2220

На скопската обиколница од денеска се воведува времен сообраќаен режим поради изведување градежни работи на потегот од клучката Сингелиќ до клучка Смилковци, што беше оштетен во поплавите од 6 август годинава. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.