Број на текстови објавени денес: 0
image003
image003

Во полошко дожд, а во повардарието ветар

images614

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе биде значително облачно со услови за слаб локален дожд, а на планините со слаб снег. Во западните делови ќе дува и умерен до засилен ветер од западен правец, а долж Повардарието слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус 11 до минус еден, а дневната од три до 12 степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус четири, а дневната ќе достигне до девет степени.

И во наредните денови ќе преовладува стабилно време со ниски утрински температури. Максималните температури ќе бидат без значителни промени