Број на текстови објавени денес: 0
LAKI HOTEL
LAKI HOTEL

(ВИДЕО&ГАЛЕРИЈА) Шеќеринска од Струга -ГОТОВО Е СО КРИМИНАЛНАТА БАНДА НА ГРУЕВСКИ!

15110250_1699428653707517_5180366828039880091_o

Заменик претседателот на СДМ и носител на пратеничката листа за изборна единица Бр-5 Г-ѓа Радмила Шеќеринска ,денес ја посети Општина Струга. Во рамките на својата посета на Струга Шеќеринска придружувана од кандидатот за пратеник од Струга Јован Митрески и други активисти на СДСМ остваријаа непосредни контакти со граѓаните на Општина Струга . Представниците на СДСМ предводени од Шеќеринска оставрија непосредни контакти со во сите населени места во Општина Струга , со граѓани од сите етнички заедници.

Заменик претседателот на СДСМ радмила Шеќеринска вечерва во Хотел Дрим во Струга ,ја отвори и Хуманитранта акција на форумот на жени на СДСМ Струга .

Редакцијата на Охрид Скај направи екслузивно интервју со Заменик претседателот на СДСМ Г-ѓа Радмила Шеќеринска .

 

Исто така Редакцијата на Охрид Скај направи екслузивно интервју со Г-дни Јован Митрески кандидат за пратеник во 5-та Изборна единица од редовите на СДСМ

 

Галерија од Хуманитранта акција на форумот на жени на СДСМ Струга кој се одржа во Хотел „Дрим“ во Струга.