Број на текстови објавени денес: 0
MAZDABaner1
MAZDABaner1Mobile

Амди Бајрам: Шарените се педофили и наркомани, за Заев спремам кафез три метри висок ВИДЕО

timthumb-140

Кампањата на ВМРО-ДПМНЕ почна со говор на омраза одржан од Амди Бајрам, синоќа на митингот во Охрид.

Бајрам, облечен во бунда, ги нарече претставниците на Шарената револуција „педофили и наркомани“, а според него, само со Никола Груевски може да се оди напред. За лидерот на опозицијата Зоран Заев рече дека спрема кафез.